KONST / Litografier / Färglitografi 14103215
nr 1410 3215
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 19/44. Bildmått: 62x46cm, yttermått inklusive ram: 82x62cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 augusti 2021
kl 20:18:22
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko